ISO 22000 Belgesi Fiyatı

ISO 22000 Belgesi Fiyatı

ISO 22000 belgesi fiyatı

ISO 22000 Belgesi Fiyatı detaylarına geçmeden önce bahsedecek olursak; Gıda güvenliği açısından 1 Eylül 2005 tarihinde yayınlanarak gündeme gelen ve dünya çapında güvenilir gıda üretim halkasını oluşturan, uluslararası bir standart olan ISO 22000 sağlıklı yaşam hakkını korumak amacıyla düzenlenmiştir. Gıda ürünleri sağlığımızı her koşulda olumlu yahut olumsuz etkileme gücüne sahiptir dolayısıyla da ürün güvenliği hakkı tüketicinin birincil hakkıdır.

Gıda güvenliğini önemseyen her işletmenin zincirinde kullanabileceği bir standarttır. Kuruluşların sahip olması gereken koşulları yerine getirerek ISO 22000 belgesi fiyatı hakkında bilgi alması ve bu standardı iş kurallarına yerleştirmesi, dünya çapında kabul edilen bir ürün ürettiğinin belgesidir. Hammaddeyi temin aşamasından başlayıp, hazırlanması, üretimi, ambalajlanması ve nakliyesine kadar tüm gıda zinciri halkasının faydalanabileceği standart kuruluşun belirlenen normlara uygun gıda üretimi gerçekleştirdiğini göstermektedir.

ISO 22000 Belgesi alacak kuruluşun sahip olması gereken normlar:

 • Ürünleri amacına uygun, güvenilir hale getirmek ve sistemin kurulması için geliştirilen şartları taşıması gerekir.
 • Gıda güvenliği şartlarının kanun ve yönetmeliklere uygun olması
 • Gıda güvenliği açısından zincirde yer alan tüm halkalarla etkin iletişim içerisinde olmak
 • Kuruluşun gıda güvenliği politikasını uygun hareket ettiğini garanti etmesi
 • Bir dış kuruluş tarafından tescil ve sertifikasyon işlemlerinin yapıldığının ve uyumluluğunun belgesiyle beyan edilmesi gerekmektedir.

Bu şartları taşıyan ve dünya standartlarında ürün satışı gerçekleştirmek isteyen firma tüm işlemleri kendisi adına yerine getirebilecek bir kuruluştan ISO 22000 belgesi fiyatı hakkında bilgi alarak işlemlerini başlatabilmektedir.

 

ISO 22000 Yararları Nelerdir?

 • Ürün ve hizmetinin kalitesinin ölçülebilir olması
 • Ürün geri dönüşlerinin standart dışı üretim olmayacağından ortadan kalkması ve firma itibarının korunması
 • Karar mekanizmasının etkin bir şekilde oluşturulması veri toplama ve kontrol aşamasının sistematik işlemesi
 • Uluslararası pazar ortamında ve ülkede güven kazanma
 • Rekabet gücünde artış
 • Tedarik zincirinde sağlam bir halka oluşturarak güveni temin etmek

Daha pek çok faydası olan ISO 22000 belgesi fiyatı ile ilgili olarak danışmanlık kuruluşlarında bilgi alınabilir verilen hizmetlerin ve yapılması gereken işlemlerin detayları müşteri temsilciliklerinden detaylı bir biçimde öğrenilebilir. Kuruluşunuz da kalite standartlarına önem veriyorsanız, insan sağlığını tehdit edici unsurları bünyenizde bulundurmak istemiyorsanız firmanızın güvenilir olduğunu ISO 22000 belgesiyle kanıtlayabilirsiniz. Diğer yönetim sistemi belgelerinden olan ve bu konuda daha çok ihtiyaç duyulan ISO 9001 Belgesi fiyatı makelemizi de ziyaret ederek detalı bilgi alabilirsiniz.

Save

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir