ISO 9001 Belgesi fiyatı ne kadardır?

ISO 9001 Belgesi fiyatı ne kadardır

ISO 9001 belgesi artık bir firmanın sahip olması gereken en önemli belgelerden biridir. Bu belge sizin firmanızın kaliteli ve güvenilir olduğunu tescil eder niteliktedir. Bu yüzden bir şirketiniz varsa ve bu belgeyi edinmek istiyorsanız ISO 9001 belgesi fiyatı ne kadardır? Diye araştırmalara girmeniz bu belgeyi almak için atacağınız ilk adım olabilir.

ISO 9001 belgesi fiyatı
ISO 9001 belgesi fiyatı

Bu belgeyi almanın maliyeti tüm konulara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Piyasa üzerinde bu konuda birçok danışmanlık hizmeti veren şirket vardır. Bu şirketler bazıları çok yüksek fiyatlar isterken bazıları ise çok uygun fiyatlarla hizmeti satın alacak kişinin aklını çelmektedir. Bazıları zaman konusunda çok kısa zamanlar söylerken, bazıları da ortalama ya da ortalamanın üzerinde zamanlar söylerler. Bu konuda seçici olmak sizin için akıllıca olacaktır. Çünkü her sektörde olduğu gibi bu sektör içerisinde de kaliteli hizmet vermeyen firma sayısı oldukça fazladır.

ISO 9001 Belgesi almak için firmayı neye göre seçmeliyim?

Hizmet alacağınız firmanın kapısını çalmadan önce ISO 9001 belgesi fiyatı ne kadardır? Diye araştırmalar girmeniz çok doğaldır. Ancak bu işin sadece maliyeti bakmamak ve firmayı incelemek yerinde olacaktır. Bu danışmanlık hizmetini sağlayan firmanın daha önce hangi firmalarla çalıştığı, bu konuda nihai sonuç ve belgeleri, bu firmaların geri dönüşleri, sürecin neresinden başladıkları ve süreci nasıl ilerlettikleri araştırmanız gereken bazı noktalar olabilir. Eğer bu konuda bir bilginiz yoksa az önce söylediğim unsurlar üzerinden başlayabilirsiniz.

Tüm bunlardan sonra, gerekli referansları ve güvenceyi aldıktan sonra firmaya güvenebilirsiniz. Ancak yine de, bu firmanın size verdiği fiyatın doğruluğu konusunda başka firmalardan fiyat almanız doğru bir hareket olacaktır. Birkaç firma üzerinde yaptığınız araştırma sonucunda karşılaştırmalar yaparken kararınızı verebilirsiniz.

 ISO 9001 Danışmanlık Firması neden bu kadar önemli?

Bu kararın sizin için önemli olmasının temel sebebi, sonuçlarında maddi ve manevi yıpranmalar yaşanabilmesidir. Bu zorlu süreç içerisinde ISO 9001 danışmanlık hizmeti aldığınız şirket sizin işleri en kısa vadeli bir şekilde ve uygun fiyata yapmalıdır. Aksi takdirde sürecin işleyişinden rahatsız olur ve bu konuda bekleyişleriniz bir sonuç vermezse firma seçimini aceleye getirdiğinize pişman olursunuz. Böyle bir pişmanlığa fırsat vermemek için firmayı araştırmanız ve içinize sinene kadar diğer firmalar ile konuşmanız en doğrusu olacaktır.

Save

Save

Save

Save

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir