ISO 9001 Danışmanlık Hizmeti

ISO 9001 danışmanlık hizmeti

ISO 9001 danışmanlık hizmetini alarak ISO 9001 belgesi almak bir firmanın en zorlu görevlerinden bir tanesi haline gelmiştir. Aslında yapılacak olan işlemler belli bir sistem içerisinde olduğu sürece ne kadar zor olabilir diye düşünebilirsiniz. Firmanız büyüdükçe bu bahsettiğimiz zorluk daha da katlanır ve altından kalkılamayacak bir hale bürünebilir. Çünkü yapılacak iş ve tutulacak kayıt, yazılı belge sayısı oldukça fazladır. Bu işlemleri yaptıracak kişinin yeterli bilgiye sahip olması ve bu konuda deneyimli olması belgesi daha ucuz ve hızlı bir biçimde alabileceği anlamına gelir.

ISO 9001 Danışmanlık Hizmeti
ISO 9001 Danışmanlık Hizmeti

           ISO 9001 danışmanlık hizmeti veren firmalar oldukça fazladır. Bu firmalar arasında seçim yaparken, seçici olmalı ve referanslara iyi bakılması gerekmektedir. İş yükü ağır olduğu için bunu geciktiren firmalar ve kalitesiz iş yapan firmalarda vardır. Bu yüzden yapacağınız seçime biraz vakit ayırmak ve hizmet alacağınız firmayı iyi seçmek sizin için ve markanız için önemlidir.

 ISO 9001 danışmanlık hizmeti ne iş yapar?

ISO 9001 danışmanlık hizmeti almak istediğiniz zaman aklınıza bazı sorular takılabilir. Bunlardan bir tanesi danışmanlık hizmeti veren firmanın tam olarak ne iş yaptığı ve ISO 9001 belgesi almak için gerekli evrakları kendinizin hazırlayıp hazırlamayacağıdır. Elbette bu işlemi kendiniz halledebilirsiniz ancak bunu güvenilir ve kaliteli bir firma ile anlaşarak yaptırdığınız zaman iş yükünüz oldukça azalacak ve işiniz kolaylıkla halledilebilecektir. Vereceğiniz fiyat da sizin için önemli olmalıdır çünkü bu işlemleri çok yüksek fiyatlara yapan şirketlerde mevcuttur.

Danışmanlık hizmeti, sizin firmanız için bazı belgeleri tamamlar ve bazı kayıtları tutar. Bu sayede firmanızın büyüklüğüne bağlı alarak yaklaşık 3 ayda işleminiz tamamlanır. ISO 9001 belgesini aldığınız zaman ise firmanız prestij olarak büyük değerler kazanır.

 ISO 9001 danışmanlık firmalarının hazırladığı belgeler nelerdir?

Danışmanlık hizmeti veren kuruluşların sizin için topladığı ve kayıt altına aldığı belgelerden bazıları, çalışanlarınız görev tanımları ve listesi, bazı formlar, talimatlar, şartnameler, sürecin nasıl işlediğine dair kayıtlar ve dökümanlar, risk ve analiz raporlarınız, eğer firmanızda gerekli ise kalibrasyon kayıtlarınız ve tasarım geliştirme kayıtlarınız, satış ve pazarlama ile ilgili kayıtlar şeklinde liste uzar ve gider.

Siz de bu işi güvenilir bir şirkete devretmek istiyorsanız, anlaşacağınız şirketin verdiği süreyi ve fiyat listesini iyi analiz edip ona göre karar vermelisiniz.

Save

Save

One thought on “ISO 9001 Danışmanlık Hizmeti

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir